Sevgililer Günü Hakkında Düşüncelerim ve Hediye Önerileri


Herkese mutlu akşamlar 💗
Bugün sizlere 14 Şubat Sevgililer Günü ile ilgili bir yazı yazmak istedim.Amacım günün anlam ve önemi ve benim neler yaptığımdan bahsetmek olacak.Tabi hediye önerilerinde de bulunacağım.

14 Şubat Sevgililer Günü ve anlamı;
Milattan sonra ilk yüzyıllardan beri her yıl şubat ayının ondördünde kutlanan Sevgililer Günü'nün başlangıcı ile ilgili o günden günümüze kadar gelmiş çeşitli efsane ve hikayeler var. Bazı kaynaklara göre bu özel günün kutlanma sebebi Hristiyanlığı seçtiği ve bu inancından vazgeçmediği için öldürülen Romalı Aziz Valentine. 14 Şubat 270 yılında ölen Valentine'nin ölüm günü o günden sonra Sevgililer Günü olarak kutlanmaya başlanmış. Efsanenin başka bir yönü ise Aziz Valentine'nin İmparator Claudius hükümdarlığı ile aynı dönemde bir tapınakta papaz olarak hizmet vermesi ile ilgili. Claudius Valentine'i emirlerine uymadığı ve kendisine başkaldırdığı için tutuklatıp öldürdü. Bu olaydan 226 yıl sonra 496'da Papa Gelasius Aziz Valentine'i onurlandırmak için Şubat 14'ü Aziz Valentine Günü olarak belirlemiştir. Yıllar geçtikçe yavaş yavaş Şubat 14 sevgililerin, aşıkların birbirlerine aşk mesajları yolladığı bir gün haline geldi.

Yani bizim bildiğimizden daha trajik bir hikayesi varmış.Ülkemizde de uzun yıllardır sevgililer günü kutlanıyor.Tabi bu kutlamanın ticari bir boyutu da var.Aslında iyi yönünden bakılırsa ekonomiyi canlandıran bir kutlama...

14 Şubat Sevgililer Günü hakkında düşüncelerim ise şöyle; Şimdi klasik bir laf olan aşkın,sevginin günü olmaz demeyeceğim tabi ki iki insanın aşkı bir gün değil hergündür fakat bu gibi günlerin de hatırlatması güzel.Tabi sevgilisi olmayanları anlıyorum çünkü bende aynı durumları yaşadım.Milletin gözünüze sokar gibi bak sevgilim bana bunu aldı demesi ve çalıştığınız yerde kız arkadaşlarınıza gelen güller,hediyeler içten içe gıcık ediyor.Umudunuzu kaybetmeyin elbet bir gün sizde o duyguyu tadacaksınız :) Erkek arkadaşımla yıllardır beraberiz ama hiç kutlamamıştır hatta doğum günlerimi bile kutlamazdı bu tip şeylere karşı olduğunu söylerdi.Neyse ki bu sene doğum günümü kutladı 😊 Geçen akşamda bana üst bedenimi sordu.Neden sordun ki dediğim de hiç merak ettim dedi.Yoksa bana bir şey mi alacaksın dediğimde ne alaka ben karşıyım o tip şeylere biliyorsun dedi ve üstelemeden konuyu kapattım.Bugün de tam ona hediye almaya giderken bana ne hediye aldın dedi.Biliyorsun ben karşıyım sevgililer gününe felan dedi.Hiç bir şey gerçekten alamadım dedim.Eee karşıysan neden benden hediye bekliyorsun dedim.Gülerek canın sağ olsun önemli değil dedi.Her ne kadar aklımda daha farklı hediye seçenekleri olsa da zamanın kısa olmasından dolayı kargonun geç gelebileceğini düşündüm ve kendisine bu sefer spor tarzda günlük bir gömlek arasam da istediğim gibi yoktu almadım.Onun yerine kahve tonlarında bir kazak alabildim.Umarım beğenir...

Hediye önerilerim ise şöyle;
Ben zamanın kısa olması kaynaklı cesaret edemesem de size erkek arkadaşınıza alınabilecek hediyeleri göstereceğim.

Sigara içiyorsa erkek arkadaşınıza çiçeksepeti'nde şuan satılan bu isim yazılı çakmaklardan alabilirsiniz.Hem kaybolsa bile bulunur ya da karışmaz hem de güzel bir hatırası olur.


Yine çiçeksepeti'nde gördüğüm isimlerinizin baş harflerinden kol düğmeleri.Tabi erkek arkadaşınızın isim ve soyisim baş harflerinden de seçebilirsiniz.
D'S Damat'ın sevgililer günü özel setlerinden bu tavla setini alabilirsiniz.Harika düşünülmüş bir set içerisinde bir erkeğin ihtiyacı olacak herşey var.


Hediyesepeti'nin sitesinde gördüğüm bu sulu boya efektli istediğiniz renkte seçebileceğiniz isimli kupa bardaklarda güzel bir hediye olabilir.

Klişe hediyelerden biraz farklı hediye seçenekleri göstermek istedim.Umarım yazımı beğenmişsinizdir.😉Tüm sevgililerin sevgililer günü şimdiden kutlu olsun 💖

Şimdilik Hoşçakalın

Yorum Gönder