2017 Yılının Favori ve Favori Olmayan Makyaj Ürünleri

Herkese iyi akşamlar !
Bugün 2017 yılının sonlarına gelmişken 2017 yılında favori ve favori olmayan ürünlerimi sizlerle paylaşmak istiyorum.


İlk olarak Maybelline The Blushed NUDES far paleti ve Rimmel London Magnif'eyes far paletini seçtim.Benim favori far paletim kullanmama da bakılacak olursa tabi ki Rimmel Londan Magnif'eyes far paleti oldu.Çünkü renkleri daha güzel ve pigmenti yoğun.


Kaş farı olarak Wet N wild kaş farı seti benim favorim :) Çünkü hem setinde herşey var hem de daha doğal bir görüntü sağlıyor.Flormar'ın ki ise kaşlarda dağılıp zamanla siliniyor.


Şimdi de sıra geldi rujlara :) Rimmel Londan Kate Moss - 38 numara ve XP Matte Lipstick - 03 numara ruja...Kate Moss - 38 sadece nemlendirmede iyi iken Xp - 03 ise her yönüyle harika.


Maybelline Vivid Matte Liquid - 05 Nude Flash ve Gabrini BB Matte Lipgloss - 15 numara.Maybelline bu seri likit rujları fiyasko.Mat denmeye bin şahit isterken uygun fiyatlı Gabrini rujlar ise hem mat hem de kalıcı.


Sıra geldi aydınlatıcılara yani Highlighter'lara :) İkisini de aslında çok seviyorum.Pastel Moon Light Highlighter ve Gabrini Highlighter - 07 numara..Açıkcası biri toz biri ise likit yapıda yani yapı bakımından farklılar.Gabrini de çok başarılı ama benim için Pastel daha uygun.


Kullanıma bakılırsa bence favorim belli oluyor :) Pure Beauty BB Krem ve H&M BB Krem. Çünkü H&M BB krem hem yapı bakımından hem ağırlık hissi vermesinden dolayı hiç beğenmedim.


Göz makyajının olmazsa olmazı maskaralarda ise Deborah 5 in 1 Extraordinary Mascara ve Flormar Love My Lashes Mascara...Deborah maskarayı sürerken çok sıvı yapıda olduğundan etrafa bulaşma yapabiliyor ve kirpikleri yapıştırıyor.Flormar'ın ki ise hem uzatıp hacim veriyor hem de kirpikleri yapıştırmıyor.


İkisi de favori ürünüm değil fakat elimde çok fazla fondöten olmadığından biraz kötünün iyisi diyebiliriz.Deborah DD Daily Dream Fondöten yüzüme sürdüğümde pütür pütür duruyor.Sanırım yağlı ciltlere uygun bir fondöten.Nyx Stay Matte Not Flat - Porcelen ise T bölgemi çok iyi kapatmıyor.Kötünün iyisi olarak Nyx favorim.


The Pink Ellys keçe uçlu eyeliner ve Rapsodi Maxx Lash Dipliner'da sıra...Biri eyeliner biri dipliner ama ucu ince olduğundan eyeliner çekilebiliyor.Kullanım bakımından keçe uçlular daha pratik olsa da bir iki kullanımda malesef bitiyor.Rapsodi ise simsiyah ve daha uzun süreli kullanılıyor.


Dudak kalemlerinde ise favorim Farmasi 207 oldu.İkisi de güzel ama Farmasi Xp'ye göre daha kalıcı.


NYC Cheek Glow - 652 West Side Wine ve Deborah - 10 Dark Pink allıklarından favorim Deborah'ın allığı oldu.Çünkü Nyc pigment bakımından ne kadar kötüyse Deborah o kadar iyi.


Essence siyah göz kalemi çok akma yapıyor ve hiç kalıcı değil.Bitmek üzere olan Emily siyah göz kalemim ise daha kalıcı.Tabi akmıyor değil ama diğerine göre daha iyi.


 Ve son olarak ojelere geldi sıra :)Miniso'nun ojesi ne kadar şirin görünse de Pastel Nude serisinden Kind favorim.Çünkü Miniso hiç kalıcı değil...

Benim 2017 yılındaki favorilerim ve favori olmayanlarım bunlardı.Bazı ürünler tek olduğundan koymak istemedim.
Şimdilik Hoşçakalın ;)


Yorum Gönder