Blog Bitişindeki Kesik Çizgiyi Kaldırma

Herkese iyi geceler...
Uzun zamandır blogger eklentileriyle ilgili post yazmadığımı farkettim.Ve yeniden işinize yarayabilecek bir işlemle karşınızdayım.Genelde blog şablonlarının bitişinde kesik çizgi bulunmakta.Bazılarımız bu durumdan hoşnut olamayabilir..Tam da onlar için bu kesik çizginin nasıl kaldırılacağını göstereceğim :)Yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi el işaretiyle göstermiş olduğum kesik çizgiyi kaldıracağım.


Öncelikle Blogger Paneli/Şablon/HTML Düzenle diyoruz ve el işaretiyle gösterdiğim <b:skin>...</b:skin> yazan yeri Ctrl+F ile aratıyoruz.Ya da 32. satıra bakarakta bulabilirsiniz.Bulduğumuzda aradaki üç noktaya çift tıklıyoruz.


Çift tıkladıktan sonra böyle bir yer çıkacak karşınıza ve yine Ctrl + F ile el işaretiyle gösterdiğim sarı renkli yazı .footer-outer ' ı aratacağız.Ve hemen altında bulunan kırmızı renkle gösterdiğim #bbbbbb yerine şablonunuzun arka planın rengi neyse onun renk kodunu koyacaksınız.Benim beyaz olduğundan #ffffff yaptım.Eğer siyahsa arka plan renginiz #000000 yapacaksınız.Farklı renkse renk kodunu bulup değiştireceksiniz.


Ve sonuç olarak gördüğünüz gibi kesik çizgi ortadan kalkmış oldu :)


Bu işlemi yaparken herhangi bir sorunla karşılaşırsanız bana sorabiliriniz...
Umarım beğenmişisnizdir...


Hoşçakalın :)

Yorum Gönder